Whole School Staff List

 

 

 

Staff List

 

Trust Staff

Co-CEO of Pioneer ‚ÄčEducational Trust

 

 

Antonia Spinks

Co-CEO of Pioneer ‚ÄčEducational Trust

Eddie Neighbour

 

Leadership Team

Headteacher

Strategic leadership Team

Designated Safeguarding Lead

 

Pauline Sweetman

Deputy Headteacher

Strategic leadership Team

Key Stage 1 Lead

 

 

Mari Basson

Inclusion Lead

Strategic leadership Team

Deputy Designated Safeguarding Lead

 

 

 

Adam Spinks

 

Early Years Foundation Stage Lead

Reception Teacher and Leader of Teaching

ESLT


 

 

Sunita Girn

          

Key Stage 2 Lead

Year 6 Teacher and Leader of Teaching

ESLT

 

 

 

Becki Keeling

STEM Lead

Year 6 Teacher and Leader of Teaching

ESLT

 

 

Will Daley 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class Teachers

Year

Class

Teacher

N

 Butterfly

 

 

 

Maria Ungurusan

R

 Badger

 

 

Mrs Sunita Girn 

1

 Hedgehog

 

 

Mr Carlos Sanchez De Santiago

 

2

 Porcupine

 

Mrs  Beata Tatarczyk 

3

 Robin

 

Miss Anabelle Coulson

4

 Hawk

 

Mrs Natasha Uniyal

4

 Woodpecker

           

 

Miss Amanda Sanchez     

5

 Tawny Owl

 

Mr Mike Wood

6

 Red Kite

 

Miss Bekki Keeling

 

 Sparrow Hawk

 

Mr Will Daley

 

EYPs

Nursery


 

Jo Keen

Nursery

 

 

 

Lucy Mungal

 

Teaching Assistants

Ravinder Ram

 

Reception

Pauline Grieve

 

Year 1

Shaimaa Khan

Year 2

 

1:1 Support

Bhavna Bhardwaj

Emma Davies

Shobha Nair

Tatiana Bhatti

Janet Mingle

 

HLTAs

Amarjit Bassi

Lesley Bristol (SALT)

Marie Kouhi

Michelle Schreiner

 

Learning mentors

Michelle Foster (Lead)

Bev James (Lead and Nurture Group)

Sherrel Proctor  - Child Protection Officer

                                                                                                                            

 

 

Office, Administration and Support

TBC

Temporary PA Sandra Carney

Office manager/ PA to the Head

Margaret Baker

Administration Assistant

Julie Coaker

Trust Catering and Administration Officer

Sherrel Proctor

Admissions, Attendance & Administrative Officer

Daniel Murray

IT Technician

 

Site Staff

Marius Jitianu

Site manager

Manzoor Hussain

Mini Bus Driver

 

Kitchen Staff

TBC

Cook

Pat Corps

Catering Assistant

Flo Lovelock

Catering Assistant

 

 

Lunch Time Staff

Narinder Bhachu

Nasima Husain

Karin Ingram

Asma Khatun

 

Cleaning staff

Pauline Grieve

Nasima Husain

Zaibunnisa Matloob

Colin Tuckwell

Mary Tuckwell

Christopher Tuckwell

 

Latest News

Values Award

Values A...

Star Writers

Star Wri...


Monthly News

July 2018